Polsko Saudyjska Rada Biznesu | Kierownictwo
15368
page,page-id-15368,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Kierownictwo

Dowiedz się więcej o nas
mgawlik

Marek Gawlik / Przewodniczący

Prezes Polsko Saudyjskiej Rady Biznesu. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Posiada również dyplom Executive MBA University of Minnesota i dyplom RSM Erasmus University w Rotterdamie. Był Dyrektorem Generalnym w firmie Goodyear Dunlop Tires odpowiedzialnym za Ukrainę oraz Mołdawię oraz Członkiem Zarządu firmy Goodyear Dunlop Tires Polska oraz Dyrektorem ds. strategii oraz rozwoju eksportu w wiodącej firmie z branży budowlanej. Posiada bogate doświadczenie związane z branżą motoryzacyjną, budowlaną oraz energetyczną. Doradca strategiczny wielu firm z Polski oraz Europy Centralnej i Wschodniej. Związany jest z rynkami eksportowymi od prawie 15 lat. Od 3 lat aktywny promotor biznesowych relacji z Królestwem Arabii Saudyjskiej, organizator misji gospodarczych. Autor wielu publikacji dotyczących sposobu prowadzenia biznesu w Arabii Saudyjskiej.

gen-bieniek-2

Gen broni dr Mieczysław Bieniek / Zastępca przewodniczącego

Służbę wojskową rozpoczął w 1969 r. jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, absolwent studiów podyplomowych w Królewskiej Akademii Studiów Obronnych w Wielkiej Brytanii oraz kursów w USA. Według Ministerstwa Obrony Narodowej jest jednym z najbardziej dynamicznych i najlepiej wyszkolonych polskich dowódców, o wielkich zasługach w integracji sił zbrojnych z Sojuszem Północnoatlantyckim, wybitnym specjalistą od działań powietrzno-desantowych i specjalnych z olbrzymim doświadczeniem służby w organizacjach międzynarodowych. Ma uprawnienia instruktora spadochronowego Armii polskiej, a także brytyjskiej, belgijskiej, amerykańskiej, niemieckiej, norweskiej i tureckiej . Uprawia windsurfing i snowboard, jeździ na nartach, gra w tenisa ziemnego i stołowego. Jest doktorem nauk specjalizującym się w bezpieczeństwie międzynarodowym oraz strategii wojskowej. Biegle włada językiem angielskim i rosyjskim.

piotr-gieraltowski

Piotr Gierałtowski / Zastępca przewodniczącego

Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej. Mgr Inż. Architekt. Właściciel pracowni architektonicznej Gierałtowski & Partnerzy, Extract Design z biurami w Warszawie, Berlinie, Praia i Abuja. Od 10 lat działa w branży budowlano – wykończeniowej z tego od 6 lat na rynkach Afryki. Współwłaściciel spółki Concession Polska Sp. z o.o. Construction Group. Ma doświadczenie w zakresie projektowania, realizacji obiektów komercyjnych, także sieciowych. Znajomość branży meblarskiej, materiałów wykończeniowych. Biegle włada językiem angielskim.